Mindset ako základný pilier úspechu

Prečo je mindset základným stavebným pilierom úspechu? 

A čo je to vlastne ten úspech? Znamená to mať veľa peňazí? Mať v živote slobodu? Mať vysnívanú postavu? Na to ti nedám odpoveď ja a ani nikto iný, pretože jediný, kto vie odpovedať, si ty sama. Ale ešte pred tým, než v rýchlosti odpovieš, skús sa naozaj úprimne zamyslieť nielen nad tým, čo je to úspech, ale i nad tým ako vieš, že ho už máš .

Vravíš si, že tvoj úspech je každý mesiac xy € na výplatnej páske? V poriadku. Alebo je tvoj úspech pocit, že každý deň chodíš do práce, ktorá ti dáva zmysel? V poriadku. Alebo sú tvoj úspech tvoje krásne deti? Tiež v poriadku. 

Za každým úspechom hľadaj veľa neúspechov

Pretože presne o tom to je – pre každú znamená úspech niečo iné, no jedno pravidlo je vždy rovnaké pre všetkých a síce, ako ja hovorím – úspech chutí horskosladko. 

Prečo sladko, je každej jasné, ale čo tá horkosť? Nuž, tá poukazuje na ten zbytok, na to všetko, čo sa za tým skrýva. Na zranené ego, keď nám nevyšiel náš nápad prvýkrát, na strach vyjsť z komfortnej zóny, na pocit hanby z vlastného zlyhania... 

A že si prekážky nevyberajú, ale zamiešajú sa do života naozaj každému, dokazujú aj inšpiratívne príbehy nejednej známej osobnosti, ktorá by známou takmer nebola, ak by sa namiesto vysnívaného úspechu upriamila na 100 neúspechov. Napríklad taký Walt Disney, kráľ rozprávok a fantázie, bol vyhodený z redakcie kvôli nedostatku predstavivosti. Thomas Alva Edison zasa urobil 1000 pokusov na zostrojenie žiarovky, kým sa dopracoval k svojmu cieľu. 

Prvý krok ako byť úspešný

Napriek tomu, dnes o desiatky rokov neskôr, sú títo ľudia zapísaní do histórie a známi pre svoj životný úspech. A vieš, čo mali spoločné? 

MINDSET

Na prvý dojem vec neuchopiteľná, abstraktná, niekedy ťažko opísateľná a predsa tak kľúčová pre každý úspech. Walt Disney to pokojne po odmietnutí v redakcii mohol navždy zabaliť. Bol mladý, neskúsený, s veľkými snami, keď mu zrazu niekto skúsený a múdry povedal, že na to nemá. Ale sám Walt si možno povedal „v poriadku, zlepším sa, naučím sa toto a toto, odstránim toto a toto...“ 

Edison mohol po treťom neúspešnom pokuse prepadnúť zúfalstvu a frustrácii z vlastnej neschopnosti. Namiesto toho však vzal rozum do hrsti a svoju energiu do svojho sna investoval ešte 997-krát. A tisíci výsledok bol ten správny výsledok. 

Takýchto príbehov sú na svete milióny a všetci títo ľudia mali spoločné jedno: vo svojej hlave, vo svojom vnútri, vo svojom srdci si nastavili, že to jednoducho dokážu. Sami nevedeli, či dnes, či zajtra, alebo o 10 rokov, ale už len to prvotné rozhodnutie o úspechu ich k tomu úspechu viedlo. 

Mindset znamená veľa, ale nie je všetko

Samozrejme, rozhodnutie bez akcie je stále len rozhodnutie. Tvoj mindset, tvoje vnútorné rozhodnutie o úspechu, je krok číslo 1 na tvojej ceste. A o tom, ktoré ostatné 4 základné kroky – piliere ťa dovedú k úspechu a ako s mindsetom pracovať  som rozprávala na úžasnom inšpirujúcom webinári  v My Cappucino Club, v ktorom sa prihováram komunite úžasných inšpirujúcich žien a v ktorom spoločne rastieme. 

Dámam som predstavila 5 základných pilierov úspechu, ktoré som rozanalyzovala do hĺbky, aby bolo prakticky ihneď možné zaviesť ich do života. Často sa totiž stáva, že škrtáme v diári jednu úlohu za druhou, jednu vyškrtnutú nahradíme dvomi novými a zažívame falošné pocity úspechu  v duchu „ako skvelo mi to ide“, pritom je to len jeden veľký nekončiaci kolotoč, z ktorého ťa po čase rozbolí hlava.

A aby si rovno začala na sebe pracovať, počas celého webináru si vypracovávaš pod vedením mňa ako profesionálneho coacha svoj vlastný súkromný workbook, ktorý je takým malým sprievodcom pri tvorbe mindsetu i na ceste k úspechu. 

Na záver webináru sa ešte ako čerešničku na torte dozvieš, ako zistiť, či tvoj úspech naozaj chceš a najmä PREČO. 

Tak čo, už si rozhodnutá, že budeš pracovať nielen na svojom úspechu, ale najmä na sebe samej? Potom je tvoje miesto v My Cappucino Club, kde to spoločne so mnou a komunitou úspešných žien dotiahneš tak ďaleko, ako len budeš chcieť. Registrácia tu.