Robíte si občas poriadok vo vzťahoch? Tu sú dôvody, prečo by ste mali

Ako vyselektovať a obklopiť sa ľudmi, ktorí Vás inšpirujú.

Priemerný človek robí update svojho šatníka raz ročne. Vyraďujeme nenosené kúsky oblečenia a robíme tak miesto pre nové, lepšie padnúce, viac trendy šatstvo. S triedením ľudí, s ktorými trávime väčšinu času, to také ružové nie je. Často si toxických ľudí v našom živote držíme nie roky, ale desaťročia, a niekedy aj celý život. 

Najdôležitejším aspektom v živote sú bezpochyby ľudia. Dokážu nám kompletne zmeniť deň a aj život – spraviť ho lepším alebo naopak, stiahnuť nás dole. 

Jim Rohn, americký podnikateľ a motivačný spíker, hovorieval “váš príjem bude priemerom príjmov piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času.” A mal pravdu.

Nielenže to platí v oblasti finančnej, platí to aj v iných sférach. Vo vzťahoch, zdravom životnom štýle, v podnikaní. Skrátka a dobre, vo všeobecnosti sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Je preto dôležité sa raz za čas zamyslieť, či práve ľudia v tvojom okolí ťa skôr brzdia alebo inšpirujú.

Tieto tipy Vám ukážu, ako na to

 1. Spravte si audit

  Raz začas si naordinujte povinný life audit – inventúru ľudí, ktorými sa denne obklopujete. Cieľom tohto cvičenia  je eliminovať zo svojho života toxických ľudí a spraviť vedomé rozhodnutie tráviť viac času s inšpiratívnymi ľudmi. Skrátka, spíšte si mená priateľov, kolegov, známych, s ktorými trávite najviac času – a vedľa každého mena si poznačte + alebo -.

  Plus je pre ľudí, ktorí vás v pozitívnom smere ťahajú vpred, inšpirujú vás a motivujú. Plus je pre ľudí, ku ktorým vzhliadate a cítite k nim obdiv.  Urobte rozhodnutie si týchto ľudí ponechať blízko a tráviť s nimi viac času.

  Naopak, mínus je pre energetických vyciciavačov, chronických sťažovateľov, citových vydieračov – v akejkoľvek intenzite. Kontakt s týmito ľuďmi obmedzte na minimum – nechcete sa predsa obklopovať negatívnou energiou.

 2. Prestaňte sa snažiť

  Jedna známa mi minule hovorila o jej babskej partii, ktorá sa pravidelne stretáva už od školy. Nie vždy prídu všetky, ale viac menej má každá rovnakú účasť. Až na Beátu. Beáta nemôže prísť nikdy. Čo však môže je dirigovať dievčatá, kde a kedy by sa mohli stretnúť tak, aby jej to vyhovovalo. A dobré kamošky prepisujú dátumy stretnutí v kalendároch, len aby mohli Beáte vyhovieť – lebo veď dlho ju nevideli. A ani neuvidia, lebo Beáte do toho ako vždy niečo neočakávané prišlo. Malý prišiel z tábora, meškal jej autobus, zle si poznačila termín schôdzky… Milú krásnu Beátu vyhoďte z whatsappovej skupiny a aj zo života.

  A to platí aj pre najkamku z vysokej, ktorá sľúbila, že sa ozve, no za posledný rok vám ani raz nedvihla telefón. Holt, presťahovala sa do vedľajšieho mesta a vy si stále naivne myslíte, že si tých 124 správ a 15 zmeškaných telefonátov proste nevšimla.  Odstrihnite ju, nie je v tom nič osobné. Vzťah má byť obojstranný a chcieť musí aj druhá strana.

 3. Nerobte niečo len preto, lebo sa to od vás očakáva

  Koľkokrát ste už v živote spravili niečo v domnení, že predsa tak sa to má robiť? Koľkokrát ste podvedome cítili, že idete takto proti sebe len preto, že spoločnosť to od vás očakávala?

  Nebojte sa počúvať vlastnú intuíciu. Keď vám bude spoločnosť diktovať čo robiť a s kým sa stretávať, nikdy nebudete naozaj spokojná. Nebojte sa byť autentická a vyberajte si ľudí, ktorí častejšie ako slepé “áno” hovoria “prečo?”. 

Páčil sa vám článok? Nezabudnite zdieľať ďalej.

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like